The Saint Louis University department of athletics congratulates all 2013 Saint Louis University graduates. Listed below are 45 student-athletes and 12 spirit squad members who will graduate this week. For information on all commencement exercises, please visit slu.edu/commencement.

 

Baseball

Alex Alemann – John Cook School of Business (Business Administration)

Steve Fernandez – John Cook School of Business (Business Administration – Leadership and Change Management)

Jordan Hammerman – College of Arts and Sciences (Communication)

Alex Kelly – John Cook School of Business (Business Administration – Sports Business)

Jon Levin – John Cook School of Business (Business Administration – Marketing)

Mike Levine – College of Arts and Sciences (Psychology)

Marco Mejia – John Cook School of Business (Business Administration – Finance)

Grant Nelson – John Cook School of Business (Business Administration – Entrepreneurship)

CJ Rose – John Cook School of Business (Business Administration – Finance)

Men’s Basketball

Femi John – School of Nursing (Nursing)

Kwamain Mitchell – John Cook School of Business (Business Administration – Sports Business)

Cory Remekun – College of Arts and Sciences (Communication)

Women’s Basketball

Jacy Bradley – College of Arts and Sciences (Communication)

Mallory Eggert – Doisy College of Health Sciences (Physical Therapy)

Courtney Webb – College of Arts and Sciences (Sociology)

Men’s Cross Country/Track and Field

Logan Davis – College of Arts and Sciences (Spanish and International Studies)

Will Whitehead – College of Arts and Sciences (Communication)

Women’s Cross Country/Track and Field

Elise Medley – College of Arts and Sciences (English)

Hilary Orf – Doisy College of Health Sciences (Athletic Training)

Ashley Roche – College of Arts and Sciences (Environmental Studies)

Field Hockey

Caitlin Brenner – College of Arts and Sciences (Biology)

Lexie Lindblad – School of Social Work (Social Work)

Men’s Soccer

Jordan Gladstone – John Cook School of Business (Business Administration – Accounting)

Nick Maglasang – John Cook School of Business (Business Administration – Finance)

Michael Robson – John Cook School of Business (Business Administration – Marketing)

Dillon Saffle – John Cook School of Business (Business Administration – Sports Business)

Women’s Soccer

Maggie Baumann – John Cook School of Business (Business Administration – Accounting)

Kaitlyn Doescher – School of Nursing (Nursing)

Alli Reimer – College of Arts and Sciences (Communication Sciences and Disorders)

Katie Walsh – College of Arts and Sciences (Communication Sciences and Disorders)

Softball

Laura Bohning – Doisy College of Health Sciences (Investigative and Medical Sciences)

Alyson Brand – School of Social Work (Criminal Justice and Sociology)

Jessica Buschjost – Doisy College of Health Sciences (Athletic Training)

Men’s Swimming and Diving

Will Butzke – John Cook School of Business (Business Administration – Accounting)

Spencer Litzau – Parks College of Engineering, Aviation and Technology (Civil Engineering)

Chris Mandli – John Cook School of Business (Business Administration – Entrepreneurship)

Ethan Paster – Doisy College of Health Sciences (Investigative and Medical Sciences)

Women’s Swimming and Diving

Kelsey Coleman – College of Education and Public Service (Special Education)

Ariel Hyams – College of Arts and Sciences (Communication Sciences and Disorders)

Emily Kopec – College of Arts and Sciences (Psychology)

Taylor Streid – Doisy College of Health Sciences (Physical Therapy)

Men’s Tennis

Drew Feder – John Cook School of Business (Business Administration – Accounting)

Women’s Tennis

Mia Elmore – College of Arts and Sciences (Communication Sciences and Disorders)

Volleyball

Andrea Bolt – John Cook School of Business (Business Administration – Marketing)

Carly Marcum – John Cook School of Business (Business Administration – Marketing)

Aleksandra Niemiec – College of Arts and Sciences (Sociology)

Band

Kyle Black – College of Arts and Sciences (Anthropology)

Ross Buch – Parks College of Engineering, Aviation and Technology (Aviation Management)

Katie Carpenter – College of Arts and Sciences (Political Science and Russian Studies)

Eric Cooney – College of Arts and Sciences (German Studies)

Andrew Klopstein – College of Education and Public Service (Secondary Education and Math)

Brianna Martin – College of Arts and Sciences (Psychology)

Nathan Pelate – Parks College of Engineering, Aviation and Technology (Mechanical Engineering)

Richard Pugh – Doisy College of Health Sciences (Physical Therapy)

Alexandra Tierney – School of Nursing (Nursing)

Michaela Ward – Doisy College of Health Sciences (Physical Therapy)

Saintsations

Mallory Flynn – Doisy College of Health Sciences (Physical Therapy)

Katelyn Freeman – School of Nursing (Nursing)