ST. LOUIS – 69 Saint Louis University student-athletes, as well as an additional seven SLU staff members, will attain their degrees during graduation ceremonies this week on the SLU campus.

The 2018 Spring Commencement is scheduled for Saturday, May 19, at 9 a.m. at Chaifetz Arena. It will be streamed live on www.slu.edu.

SLU graduates are announced and walk the stage during each school's pre-commencement ceremony. See below for the full schedule of pre-commencement ceremonies.

Thursday, May 17

8 a.m. – College for Public Health and Social Justice and Center for Outcomes Research (Chaifetz Arena)
Aaliyah Covington, women's basketball, B.S. Social Work
Josh Freivogel, men's track and field, B.A. Criminology & Criminal Justice
Mina Glenesk, swimming and diving, B.S. Health Management

10 a.m. – School of Education (St. Francis Xavier College Church)
Olivia Applewhite, women's basketball staff, M.A. Student Personnel Administration
Jordan Catalano, women's soccer, B.A. Education
Katherine Kelly, women's cross county/track and field, B.A. Secondary Education & History
Dante Milligan, men's basketball staff, M.A. Student Personnel Administration
Brian Petruzzelli, men's basketball staff, M.A. Student Personnel Administration
Davell Roby, men's basketball, B.A. Education
Arran Weeces, softball staff, M.A. Student Personnel Administration

11 a.m. – School of Nursing (Chaifetz Arena)
Ellie Adams, women's cross county/track and field, B.S. Nursing
Sophie Adams, women's cross county/track and field, B.S. Nursing
Morgan Crowe, field hockey, B.S. Nursing
Megan Harper, women's swimming and diving, B.S. Nursing
Elaine Mahon, women's swimming and diving, B.S. Nursing
Emily Myers, field hockey, B.S. Nursing
Maggie Sheean, women's swimming and diving, B.S. Nursing
Hanna Smith, field hockey, B.S. Nursing
Carli Wolfe, field hockey, B.S. Nursing

1 p.m. – School for Professional Studies (St. Francis Xavier College Church)
Dean Jordan, track and field staff, M.A. Leadership & Organizational Development

4 p.m. – Parks College of Aviation, Engineering & Technology (Chaifetz Arena)
David Ferragut, men's tennis, B.S. Aerospace Engineering
Faik Hajderovic, men's soccer, B.S. Civil Engineering
Allie Macfarlane, softball, B.S. Mechanical Engineering
Ryan Noonan, men's track and field, B.S. Mechanical Engineering

Friday, May 18

8:30 a.m. – College of Arts and Sciences (Chaifetz Arena)
Javon Bess, men's basketball, B.A. Sociology
Katherine Kelly, women's cross country/track and field, B.A. Secondary Education & History
Molly Laycob, ticket office staff, M.S. Sustainability
Mary Niehaus, women's soccer, B.S. Neuroscience
Aaron Patton, baseball, B.A. Psychology
Ben Pearthree, men's swimming and diving, B.A. Communication
Nick Reeser, baseball, B.A. Economics
Lauren Tondl, women's soccer, B.S. Health Sciences & Psychology

2:30 p.m. – Richard A. Chaifetz School of Business (Chaifetz Arena)
Kevin Benben, men's basketball, Master of Accounting
Ryan Cahalane, men's soccer, B.S. Marketing
Stephen Cole, men's swimming and diving, B.S. Analytics & Enterprise Systems
Kyle Fletcher, baseball, B.S. Sports Business
Nora Gartland, women's swimming and diving, B.S. Marketing
Maddy Gits, women's basketball, B.S. Leadership & HR Management
Jackie Kemph, women's basketball, Master of Accounting
Alex King, baseball, B.S. Sports Business
Riley Kirby, women's swimming and diving, B.S. Entrepreneurship
Connor Lehmann, baseball, B.S. Finance
Lauren Leverenz, volleyball, B.S. International Business
Courtney Link, women's cross country/track and field, B.S. Accounting
Mackenzie Long, volleyball, B.S. Sports Business
Maria Lowe, spirit team, B.S. Marketing
Ryan McCoy, men's swimming and diving, B.S. Sports Business
Kerri McMahan, women's basketball, B.S. Information Technology Management
James Morisano, baseball, B.S. Marketing
John Nogalski, men's tennis, B.S. Accounting
Charlie Parry, men's tennis, B.S. Finance
Markos Psimitis, men's basketball, B.S. International Business
Hillary Rancap, women's swimming and diving, B.S. Entrepreneurship & Finance
Karl Schaenzer, men's swimming and diving, B.S. Marketing
Maddie Schaumburg-Oh, volleyball, B.S. Marketing
Shea Shipman, women's basketball, B.S. Accounting
Luke Sommerfeld, baseball, B.S. Sports Business
Jenny Vliet, women's basketball, B.S. Marketing & Sports Business
Elliott Welmer, men's basketball, B.S. Marketing
Natalia Yacaman, women's tennis staff, MBA
Ben Yeager, men's soccer, B.S. Accounting

5 p.m. – Doisy College of Health Sciences (Chaifetz Arena)
Katie Anderson, women's cross country/track and field, B.S. Exercise Science - Physical Therapy
Maddie Baalman, softball, B.S. Exercise Science - Physical Therapy
Juan Calero, men's tennis, B.S. Exercise Science - Athletic Training
Jasmine Jefko, women's track and field, B.S. Communication Sciences & Disorders
Alex Lanty, spirit team, B.S. Exercise Science - Physical Therapy
Carly Masinelli, spirit team, B.S. Occupational Sciences
Katie Moss, field hockey, B.S. Communication Sciences & Disorders
Madeline Nathe, women's cross country/track and field, B.S. Nutrition & Dietetics
Nenye Okoro, volleyball, B.S. Health Information Management
Morgan Parkinson, women's swimming and diving, B.S. Exercise Science - Physical Therapy
Paige Rakers, women's basketball, B.S. Health Sciences
Molly Ream, women's soccer, B.S. Communication Sciences & Disorders
Kalley Schwab, women's swimming and diving, B.S. Medical Laboratory Science
Alyssa Tarquinio, softball, B.S. Communication Sciences & Disorders
Lauren Tondl, women's soccer, B.S. Health Sciences & Psychology