Baseball 2012 Championship Banner
 

Licensed to Lindenwood University HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/28/2012 08:09 AM
          Lindenwood, SLU, Missouri S&T, William Jewell - 10/27/2012           
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Eltiste, Christiana          SLU-OZ                    NP     197.80  
  2 Brady, Samantha              Lindenwood            184.75     171.30  
  3 Bell, Michelle               Lindenwood            226.05     170.60  
  4 Coleman, Kelsey A         21 SLU-OZ                    NP     165.60  
 
Event 2  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, David               Lindenwood            235.50     255.65  
  2 Paster, Ethan                SLU-OZ                    NP     202.30  
  3 Hohenberger, Schyler         Lindenwood            186.95     173.50  
  4 Livasy, Nick                 SLU-OZ                    NP     148.45  
 -- Bush, Stewart                Lindenwood            200.70    X130.40  
 
Event 3  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Bell, Michelle               Lindenwood            240.85     234.00  
  2 Eltiste, Christiana          SLU-OZ                    NP     225.30  
  3 Brady, Samantha              Lindenwood            149.30     156.40  
  4 Coleman, Kelsey A         21 SLU-OZ                    NP     125.95  
 
Event 4  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cochran, David               Lindenwood            274.45     251.45  
  2 Hohenberger, Schyler         Lindenwood            232.30     222.80  
  3 Paster, Ethan                SLU-OZ                    NP     183.10  
  4 Livasy, Nick                 SLU-OZ                    NP     140.05  
 -- Bush, Stewart                Lindenwood            176.95    X121.05  
 
Event 5  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Louis-OZ  'A'                                    NT    4:06.52  
     1) Streid, Taylor M 21             2) Battagilia, Melanie            
     3) Gieseke, Jalynn                 4) Kopec, Emily 21                
  2 Lindenwood University  'A'                        4:05.12    4:08.33  
     1) Strom, Bailey                   2) Coleman, Alysa                 
     3) Higgins, Ashlan                 4) Thornton, Audra                
  3 Lindenwood University  'B'                        4:11.35    4:15.60  
     1) Klockare, Therese               2) Cramer, Storrie                
     3) Schneider, Dyana                4) Oskvarek, Tiffany              
  4 William Jewell College-MV  'A'                    4:12.58    4:17.20  
     1) Nyman, Ida A 18                 2) Schoneboom, Kara B 19          
     3) Kaegi, Rachel E 18              4) Bryant, Mariah E 18            
 -- Saint Louis-OZ  'B'                                    NT         DQ  
     1) Stickler, Danielle              2) Scholl, Keevyn                 
     3) Ciampa, Kelsey                  4) Nelson, Caitlin                
 
Event 6  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Missouri Univ of Science and T-MV  'A'                 NT    3:27.79  
     1) Kamrath, Nate R 20              2) Kerc, Al 22                    
     3) Schranck, Andy F 22             4) Mykhailov, Danylo 20           
  2 Lindenwood University  'A'                        3:26.14    3:29.33  
     1) Paknys, Ramunas                 2) Plots, Arturs                  
     3) Brunfman, Gilad                 4) Friedhoff, Cody                
  3 Saint Louis-OZ  'A'                                    NT    3:34.84  
     1) Cano, Shane                     2) Hansen, Stephan                
     3) Hagar, Gavin                    4) Conway, Sean                   
  4 William Jewell College-MV  'A'                    3:42.44    3:39.80  
     1) Temple, Parker M 18             2) Reiners, Uriah J 18            
     3) Day, Daniel R 19                4) Sawers, Josh R 19              
  5 Missouri Univ of Science and T-MV  'B'                 NT    3:40.65  
     1) Nesrala, Luis 20                2) Larkins, Drew S 18             
     3) Simek, Andrew D 22              4) Averkamp, Austin J 18          
  6 Lindenwood University  'B'                        3:33.23    3:40.79  
     1) Friedhoff, Matthew              2) Rothschild, Brady              
     3) Bernard, Thomas                 4) Thomas, Spencer                
  7 Saint Louis-OZ  'B'                                    NT    3:51.12  
     1) Landen, Louis                   2) Mandli, Chris 21               
     3) Gayton, Joe                     4) Kane, Jack                     
  8 William Jewell College-MV  'B'                         NT    3:51.24  
     1) Churchman, Aubrey R 19          2) Ireland, Quintin N 18          
     3) Andrews, Austin J 20            4) Gormley, Matthew T 18          
 
Event 7  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Metz, Maggie M            19 Jewell-MV           10:55.74   10:50.12  
  2 King, Abbey                  SLU-OZ                    NT   10:57.68  
  3 Hansen, Madelin              SLU-OZ                    NT   10:58.87  
  4 Rosenhauer, Kay              Lindenwood          11:12.37   11:14.73  
  5 Friedley, Ashton             Lindenwood          10:54.63   11:26.53  
 
Event 8  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zavaleta, Uba                Lindenwood           9:55.52    9:54.60  
  2 Layne, Ryan M             19 Missouri S & T-MV         NT    9:57.40  
  3 Welsh, Matt D             21 Missouri S & T-MV         NT   10:01.84  
  4 Pasquesi, Justin             SLU-OZ                    NT   10:03.71  
  5 Luton, Matt D             19 Jewell-MV           10:05.83   10:14.96  
  6 Litzau, Spencer           21 SLU-OZ                    NT   10:19.29  
  7 Potkonjak, Ivan              Lindenwood          10:15.63   10:42.61  
 
Event 9  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Streid, Taylor M          21 SLU-OZ                    NT    1:56.00  
  2 Rogers, Taylor B          20 SLU-OZ                    NT    2:00.26  
  3 Hutton, Kelsey               Lindenwood           2:03.63    2:02.63  
  4 Schoneboom, Kara B        19 Jewell-MV            2:03.41    2:05.42  
  5 Rembisz, Natalie             Lindenwood           2:03.05    2:06.76  
  6 Slifer, Sara R            18 Jewell-MV            2:11.72    2:14.35  
 -- Gobell, Kirsten              SLU-OZ                    NT   X2:03.64  
 -- McKeen, Tara                 SLU-OZ                    NT   X2:05.16  
 -- Hyams, Ariel S            21 SLU-OZ                    NT   X2:05.61  
 -- Oskvarek, Tiffany            Lindenwood           2:06.41   X2:11.02  
 -- Beranek, Rachel B         20 Jewell-MV            2:10.49   X2:14.06  
 -- Markel, Tara                 Lindenwood           2:18.72   X2:20.22  
 
Event 10  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hulseman, Brendan            SLU-OZ                    NT    1:42.17  
  2 Conway, Sean                 SLU-OZ                    NT    1:44.94  
  3 Munoz, Victor                Lindenwood           1:48.66    1:45.72  
  4 Kerc, Al                  22 Missouri S & T-MV         NT    1:46.52  
  5 Friedhoff, Cody              Lindenwood           1:45.54    1:47.77  
  6 Reiners, Uriah J          18 Jewell-MV            1:48.80    1:48.07  
  7 Norris, Luke A            20 Missouri S & T-MV         NT    1:49.51  
  8 Ireland, Quintin N        18 Jewell-MV                 NT    1:56.53  
 -- Stockmann, Christopher R  18 Missouri S & T-MV         NT   X1:46.97  
 -- Alander, Max                 SLU-OZ                    NT   X1:48.04  
 -- Sponsler, Keith R         22 Missouri S & T-MV         NT   X1:49.39  
 -- Thomas, Spencer              Lindenwood           1:50.84   X1:50.01  
 -- Schrauth, Patrick            SLU-OZ                    NT   X1:50.95  
 -- Chader, Yannis               Lindenwood           1:52.21   X1:53.02  
 
Event 11  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Herbig, Julia                SLU-OZ                    NT      25.29  
  2 Osterman, Lizzy           20 SLU-OZ                    NT      25.47  
  3 Bryant, Mariah E          18 Jewell-MV              25.87      25.62  
  4 Porter, MacKenzie            Lindenwood             25.92      25.94  
  5 Friedley, Ashton             Lindenwood             25.98      26.29  
  6 Ramsey, Haley J           18 Jewell-MV              26.84      27.32  
 -- Lorenzi, Ellie M          20 SLU-OZ                    NT     X25.46  
 -- Ishikawa, Trisha             Lindenwood             26.63     X26.46  
 -- May, Grace                   SLU-OZ                    NT     X26.66  
 -- Massey, Kristen              SLU-OZ                    NT     X26.89  
 -- Webb, Ali M               18 Jewell-MV              27.97     X28.71  
 -- Markel, Tara                 Lindenwood             27.31     X29.67  
 
Event 12  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Billingsley, Zack            SLU-OZ                    NT      21.27  
  2 Rozensteins, Reinis          Lindenwood             21.51      21.52  
  3 May, Patrick                 SLU-OZ                    NT      21.54  
  4 Akmentins, Ivars             Lindenwood             21.77      21.66  
  5 Dole, Jacob P             21 Missouri S & T-MV         NT      21.83  
  6 Zieger, Matthew R         21 Missouri S & T-MV         NT      22.31  
  7 Ahrens, Shane R           19 Jewell-MV              22.75      22.87  
  8 Blacksher, Sam J          19 Jewell-MV              21.86      23.16  
 -- Stadnik, Sasha            19 Missouri S & T-MV         NT     X22.21  
 -- Averkamp, Austin J        18 Missouri S & T-MV         NT     X22.58  
 -- Kane, Jack                   SLU-OZ                    NT     X22.87  
 -- Curvey, Tanner               Lindenwood             23.45     X23.35  
 -- Millhuff, William T       18 Jewell-MV              23.60     X23.49  
 -- Weatherford, Dustin          Lindenwood             24.07     X23.84  
 -- Capra, Joe                   SLU-OZ                    NT     X24.31  
 
Event 13  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Morgan             SLU-OZ                    NT    2:10.38  
  2 Thornton, Audra              Lindenwood           2:10.34    2:11.94  
  3 Nyman, Ida A              18 Jewell-MV            2:12.39    2:12.05  
  4 Gieseke, Jalynn              SLU-OZ                    NT    2:20.45  
  5 Cramer, Storrie              Lindenwood           2:19.08    2:20.58  
  6 Kaegi, Rachel E           18 Jewell-MV            2:20.32    2:21.54  
 -- Gould, Whitney               SLU-OZ                    NT   X2:18.24  
 -- Coleman, Alysa               Lindenwood           2:25.34   X2:21.02  
 -- Ciampa, Kelsey               SLU-OZ                    NT   X2:23.50  
 -- Christensen, Anne M       21 SLU-OZ                    NT   X2:25.41  
 -- Nettles, Kelsey              Lindenwood           2:26.43   X2:30.33  
 -- Raymond, Alanna C         18 Jewell-MV                 NT   X2:42.35  
 
Event 14  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paknys, Ramunas              Lindenwood           1:51.99    1:55.25  
  2 Plots, Arturs                Lindenwood           1:59.10    1:56.89  
  3 Goldfarb, Ethan S         20 Missouri S & T-MV         NT    1:59.06  
  4 Kamrath, Nate R           20 Missouri S & T-MV         NT    2:00.41  
  5 MacArt, Patrick              SLU-OZ                    NT    2:00.92  
  6 Day, Daniel R             19 Jewell-MV            2:01.18    2:01.26  
  7 Sawers, Josh R            19 Jewell-MV            1:58.32    2:02.57  
  8 Anderson, Dustin             SLU-OZ                    NT    2:04.02  
 -- Friedhoff, Matthew           Lindenwood           2:02.42   X2:01.65  
 -- Larkins, Drew S           18 Missouri S & T-MV         NT   X2:02.40  
 -- Temple, Parker M          18 Jewell-MV            2:02.61   X2:03.66  
 -- Hansen, Stephan              SLU-OZ                    NT   X2:05.57  
 -- Lohff, Chris M            18 Missouri S & T-MV         NT   X2:07.22  
 -- Rothschild, Brady            Lindenwood           2:05.16   X2:08.94  
 -- Brunkhorst, Paul             SLU-OZ                    NT   X2:11.25  
 
Event 15  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Morgan             SLU-OZ                    NT    2:11.70  
  2 Kaegi, Rachel E           18 Jewell-MV                 NT    2:12.13  
  3 Schneider, Dyana             Lindenwood           2:20.35    2:15.09  
  4 Gieseke, Jalynn              SLU-OZ                    NT    2:16.80  
  5 Ramsey, Haley J           18 Jewell-MV                 NT    2:22.40  
  6 Ishikawa, Trisha             Lindenwood           2:22.13    2:26.56  
 -- Streid, Taylor M          21 SLU-OZ                    NT   X2:09.47  
 -- Taraba, Kristi               SLU-OZ                    NT   X2:15.16  
 -- Gould, Whitney               SLU-OZ                    NT   X2:19.08  
 -- Ciampa, Kelsey               SLU-OZ                    NT   X2:22.68  
 -- Hutton, Kelsey               Lindenwood           2:22.57   X2:22.86  
 -- Beranek, Rachel B         20 Jewell-MV            2:18.58   X2:33.09  
 -- Markel, Tara                 Lindenwood           2:29.18   X2:51.61  
 
Event 16  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Schranck, Andy F          22 Missouri S & T-MV         NT    1:54.61  
  2 Brunfman, Gilad              Lindenwood           1:55.63    1:57.21  
  3 Munoz, Victor                Lindenwood                NT    1:58.05  
  4 Gibson, Ryan S            20 Missouri S & T-MV         NT    1:58.51  
  5 Day, Daniel R             19 Jewell-MV                 NT    2:01.29  
  6 Plank, Ben C              20 Jewell-MV            2:01.69    2:02.75  
  7 Hagar, Gavin                 SLU-OZ                    NT    2:05.13  
  8 Gayton, Joe                  SLU-OZ                    NT    2:06.19  
 -- Bernard, Thomas              Lindenwood           1:59.47   X2:02.63  
 -- Chader, Yannis               Lindenwood           2:00.36   X2:02.81  
 -- Clark, Ryan                  SLU-OZ                    NT   X2:10.85  
 -- Churchman, Aubrey R       19 Jewell-MV                 NT   X2:12.83  
 -- Stevenson, Hunter         21 SLU-OZ                    NT   X2:14.87  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Thornton, Audra              Lindenwood             54.01      54.20  
  2 Herbig, Julia                SLU-OZ                    NT      55.07  
  3 Higgins, Ashlan              Lindenwood             55.37      55.13  
  4 Kopec, Emily              21 SLU-OZ                    NT      55.54  
  5 Webb, Ali M               18 Jewell-MV            1:02.80    1:02.58  
 -- Lorenzi, Ellie M          20 SLU-OZ                    NT     X55.47  
 -- Gobell, Kirsten              SLU-OZ                    NT     X56.30  
 -- Porter, MacKenzie            Lindenwood             56.76     X56.75  
 -- Hansen, Madelin              SLU-OZ                    NT     X59.45  
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rozensteins, Reinis          Lindenwood             47.31      46.81  
  2 Billingsley, Zack            SLU-OZ                    NT      46.86  
  3 Hulseman, Brendan            SLU-OZ                    NT      47.22  
  4 Akmentins, Ivars             Lindenwood             48.10      47.84  
  5 Mykhailov, Danylo         20 Missouri S & T-MV         NT      48.00  
  6 Dole, Jacob P             21 Missouri S & T-MV         NT      48.28  
  7 Blacksher, Sam J          19 Jewell-MV              48.48      51.01  
  8 Ahrens, Shane R           19 Jewell-MV              51.75      51.49  
 -- Conway, Sean                 SLU-OZ                    NT     X48.22  
 -- Sponsler, Keith R         22 Missouri S & T-MV         NT     X49.14  
 -- Alander, Max                 SLU-OZ                    NT     X49.27  
 -- Thomas, Spencer              Lindenwood             49.88     X50.12  
 -- Weatherford, Dustin          Lindenwood             50.34     X51.54  
 -- Norris, Luke A            20 Missouri S & T-MV         NT     X51.89  
 -- Curvey, Tanner               Lindenwood             52.70     X53.02  
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Streid, Taylor M          21 SLU-OZ                    NT    2:07.63  
  2 Nyman, Ida A              18 Jewell-MV                 NT    2:09.75  
  3 Strom, Bailey                Lindenwood           2:08.61    2:12.30  
  4 May, Grace                   SLU-OZ                    NT    2:18.73  
  5 Klockare, Therese            Lindenwood           2:18.34    2:22.60  
  6 Slifer, Sara R            18 Jewell-MV                 NT    2:28.94  
 -- Taraba, Kristi               SLU-OZ                    NT   X2:17.56  
 -- Stickler, Danielle           SLU-OZ                    NT   X2:21.87  
 -- McKeen, Tara                 SLU-OZ                    NT   X2:22.86  
 -- Oskvarek, Tiffany            Lindenwood           2:20.43   X2:27.26  
 -- Raymond, Alanna C         18 Jewell-MV                 NT   X2:34.18  
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Paknys, Ramunas              Lindenwood           1:52.36    1:54.22  
  2 Layne, Ryan M             19 Missouri S & T-MV         NT    1:57.92  
  3 Kamrath, Nate R           20 Missouri S & T-MV         NT    1:58.01  
  4 Cano, Shane                  SLU-OZ                    NT    1:58.35  
  5 May, Patrick                 SLU-OZ                    NT    1:59.38  
  6 Potkonjak, Ivan              Lindenwood           1:58.47    2:00.69  
  7 Temple, Parker M          18 Jewell-MV                 NT    2:01.63  
  8 Andrews, Austin J         20 Jewell-MV            2:00.28    2:01.88  
 -- MacArt, Patrick              SLU-OZ                    NT   X2:02.03  
 -- Churchman, Aubrey R       19 Jewell-MV                 NT   X2:06.44  
 -- Nesrala, Luis             20 Missouri S & T-MV         NT   X2:08.16  
 -- Lohff, Chris M            18 Missouri S & T-MV         NT   X2:10.29  
 -- Stevenson, Hunter         21 SLU-OZ                    NT   X2:11.21  
 
Event 21  Mixed 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Welsh, Matt D             21 Missouri S & T-MV         NT   X4:56.92  
 -- Litzau, Spencer           21 SLU-OZ                    NT   X5:00.33  
 -- Stockmann, Christopher R  18 Missouri S & T-MV         NT   X5:04.96  
 -- Schrauth, Patrick            SLU-OZ                    NT   X5:05.30  
 -- Rosenhauer, Kay              Lindenwood                NT   X5:29.12  
 -- Nelson, Caitlin              SLU-OZ                    NT   X5:34.53  
 -- Hyams, Ariel S            21 SLU-OZ                    NT   X5:41.87  
 
Event 22  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 King, Abbey                  SLU-OZ                    NT    5:17.05  
  2 Metz, Maggie M            19 Jewell-MV            5:10.17    5:17.26  
  3 Schneider, Dyana             Lindenwood           5:26.65    5:23.28  
  4 Rogers, Taylor B          20 SLU-OZ                    NT    5:24.61  
  5 Rembisz, Natalie             Lindenwood           5:25.36    5:25.12  
 
Event 23  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zavaleta, Uba                Lindenwood           4:43.27    4:44.95  
  2 Goldfarb, Ethan S         20 Missouri S & T-MV         NT    4:46.54  
  3 Pasquesi, Justin             SLU-OZ                    NT    4:49.71  
  4 Stadnik, Sasha            19 Missouri S & T-MV         NT    4:52.31  
  5 Luton, Matt D             19 Jewell-MV            4:44.26    4:56.02  
  6 Anderson, Dustin             SLU-OZ                    NT    5:01.74  
  7 Plank, Ben C              20 Jewell-MV            4:59.81    5:06.56  
 
Event 24  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Peterson, Morgan             SLU-OZ                    NT    2:27.07  
  2 Coleman, Alysa               Lindenwood           2:27.31    2:28.41  
  3 Cramer, Storrie              Lindenwood           2:27.16    2:34.51  
  4 Battagilia, Melanie          SLU-OZ                    NT    2:35.06  
 -- Streid, Taylor M          21 SLU-OZ                    NT   X2:28.57  
 -- Scholl, Keevyn               SLU-OZ                    NT   X2:34.45  
 -- Christensen, Anne M       21 SLU-OZ                    NT   X2:37.55  
 -- Massey, Kristen              SLU-OZ                    NT   X2:40.24  
 -- Nettles, Kelsey              Lindenwood           2:42.16   X2:40.94  
 -- Thrasher, Lauren             Lindenwood           2:43.68   X2:44.71  
 
Event 25  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goldfarb, Ethan S         20 Missouri S & T-MV         NT    2:07.27  
  2 Kerc, Al                  22 Missouri S & T-MV         NT    2:08.37  
  3 Plots, Arturs                Lindenwood           2:11.36    2:09.51  
  4 Reiners, Uriah J          18 Jewell-MV                 NT    2:11.96  
  5 Hansen, Stephan              SLU-OZ                    NT    2:13.57  
  6 Rothschild, Brady            Lindenwood           2:14.63    2:17.65  
  7 Ireland, Quintin N        18 Jewell-MV                 NT    2:21.19  
  8 Brunkhorst, Paul             SLU-OZ                    NT    2:21.25  
 -- Larkins, Drew S           18 Missouri S & T-MV         NT   X2:12.01  
 -- Brunfman, Gilad              Lindenwood           2:15.97   X2:17.89  
 -- Simek, Andrew D           22 Missouri S & T-MV         NT   X2:18.91  
 -- Millhuff, William T       18 Jewell-MV                 NT   X2:19.43  
 -- Landen, Louis                SLU-OZ                    NT   X2:19.78  
 -- Weatherford, Dustin          Lindenwood           2:17.36   X2:20.39  
 -- Mandli, Chris             21 SLU-OZ                    NT   X2:21.57  
 
Event 26  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Louis-OZ  'A'                                    NT    3:43.70  
     1) Osterman, Lizzy 20              2) Herbig, Julia                  
     3) Kopec, Emily 21                 4) King, Abbey                    
  2 Lindenwood University  'A'                        3:45.25    3:45.58  
     1) Higgins, Ashlan                 2) Strom, Bailey                  
     3) Porter, MacKenzie               4) Friedley, Ashton               
  3 William Jewell College-MV  'A'                    3:45.43    3:50.77  
     1) Metz, Maggie M 19               2) Schoneboom, Kara B 19          
     3) Ramsey, Haley J 18              4) Bryant, Mariah E 18            
  4 Saint Louis-OZ  'B'                                    NT    3:52.26  
     1) Gould, Whitney                  2) Gobell, Kirsten                
     3) Hyams, Ariel S 21               4) Hansen, Madelin                
  5 Lindenwood University  'B'                        3:51.46    3:56.13  
     1) Klockare, Therese               2) Rembisz, Natalie               
     3) Ishikawa, Trisha                4) Hutton, Kelsey                 
  6 William Jewell College-MV  'B'                         NT    4:14.21  
     1) Slifer, Sara R 18               2) Webb, Ali M 18                 
     3) Raymond, Alanna C 18            4) Beranek, Rachel B 20           
 
Event 27  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Saint Louis-OZ  'A'                                    NT    3:07.99  
     1) May, Patrick                    2) Hulseman, Brendan              
     3) MacArt, Patrick                 4) Billingsley, Zack              
  2 Lindenwood University  'A'                        3:11.49    3:08.85  
     1) Rozensteins, Reinis             2) Akmentins, Ivars               
     3) Munoz, Victor                   4) Zavaleta, Uba                  
  3 Missouri Univ of Science and T-MV  'A'                 NT    3:11.61  
     1) Zieger, Matthew R 21            2) Mykhailov, Danylo 20           
     3) Sponsler, Keith R 22            4) Dole, Jacob P 21               
  4 Missouri Univ of Science and T-MV  'B'                 NT    3:17.77  
     1) Stockmann, Christopher R 18     2) Averkamp, Austin J 18          
     3) Layne, Ryan M 19                4) Stadnik, Sasha 19              
  5 William Jewell College-MV  'A'                    3:15.57    3:21.38  
     1) Sawers, Josh R 19               2) Andrews, Austin J 20           
     3) Ahrens, Shane R 19              4) Blacksher, Sam J 19            
  6 Lindenwood University  'B'                        3:18.96    3:23.62  
     1) Friedhoff, Matthew              2) Curvey, Tanner                 
     3) Bernard, Thomas                 4) Chader, Yannis                 
  7 Saint Louis-OZ  'B'                                    NT    3:24.15  
     1) Anderson, Dustin                2) Hagar, Gavin                   
     3) Clark, Ryan                     4) Capra, Joe                     
  8 William Jewell College-MV  'B'                         NT    3:28.21  
     1) Luton, Matt D 19                2) Millhuff, William T 18         
     3) Plank, Ben C 20                 4) Gormley, Matthew T 18